Jak dobrać obrożę dla psa?

Jak dobrać obrożę dla psa? To kwestia, która jest problemem dla wielu psich przewodników. W końcu wybór odpowiedniej obroży jest bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo psa podczas spaceru. Zbyt duża obroża prowadzi do ryzyka, że psiak niechcący ją zdejmie, a zbyt mała nie będzie dla niego wygodna.

Dobór obroży dla psa z pozoru wydaje się trudny, ale tak naprawdę to nic skomplikowanego. Zaraz wszystko wytłumaczymy w taki sposób, że wybór idealnej obroży nie sprawi Ci żadnego kłopotu :)

Jaką wybrać szerokość obroży?

Szerokość obroży to ważny element, na który warto zwrócić uwagę. Zbyt szeroka obroża może krępować ruchy psa, a zbyt wąska nie być wygodna. W naszym sklepie proponujemy dwie szerokości obroży – 25 oraz 40 mm, które umożliwiają prawidłowy dobór pod pupila.

Przyjęło się, że obroża powinna obejmować dwa kręgi szyjne psa, aby była dla niego wygodna i bezpieczna. Dla średnich ras najlepsza będzie obroża 25 mm, natomiast dla większych 40 mm. Przykładowo nasz samoyed chodzi w obroży o szerokości 25 mm, a owczarek niemiecki w takiej o szerokości 40 mm. Oba psiaki są zadowolone, a spacery są dla nich komfortowe :)

W razie problemów z wyborem szerokości zawsze można do nas napisać, a postaramy się doradzić najlepsze rozwiązanie!

jak dobrać obrożę dla psa

Jaki wybrać rozmiar obroży?

Najważniejsze dla nas jest, żeby każdy pies był w obroży bezpieczny, a przewodnik nie miał problemu z wybraniem rozmiaru. Z tego powodu w naszym sklepie dostępnych jest kilka rozmiarów:

XS: 30-38 cm (rozmiar dostępny tylko dla obroży o szerokości 25 mm)

S: 35-43 cm

M: 40-48 cm

L: 45-53 cm

XL: 50-58 cm

XXL: 55-63 (rozmiar dostępny tylko dla obroży o szerokości 40 mm)

Psa należy zmierzyć w najszerszym miejscu szyi, mniej więcej w punkcie, w którym powinna znajdować się obroża. Najdokładniejszy wymiar osiągniemy stosując centymetr krawiecki. Raczej nie poleca się wybierania nowej obroży w oparciu o wymiary starej, ponieważ każdy materiał ma trochę inne właściwości.

Wymiary naszych obróż zostały dobrane tak, że możliwości regulacji są naprawdę spore. Do dyspozycji masz 4 dziurek zapewniających odpowiedni stopień regulacji. Dzięki temu obrożę uda się dopasować nawet jeśli pomiar nie był w 100% dokładny :) Do wymiaru na centymetrze nie dodawaj żadnego zapasu – obrożę dopasujesz już na psie tak, żeby zapewnić mu największy komfort. Ważne, żeby obroża nie była ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna.

jak dobrać obrożę dla psa

Jeżeli obwód szyi psa jest taki, że wymiar ten znajduje się na końcu zakresu danego rozmiaru obroży to polecamy wybrać większy rozmiar. Przykładowo jeżeli po zmierzeniu psiaka wynik wynosi 43 cm to polecamy wybrać rozmiar M zamiast S.

W przypadku jakichkolwiek problemów z doborem rozmiaru zapraszamy do kontaktu z nami, postaramy się pomóc!

Jak dobrać obrożę dla psa? Z nami to proste!

Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrana obroża to gwarancja zadowolonego i bezpiecznego psiaka. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby dobór obroży był u nas jak najłatwiejszy. Stawiamy nie tylko na możliwość sporej regulacji, ale również zapewniamy odpowiednią pomoc w razie wątpliwości.

Wystarczy do nas napisać na hello@pawesome.pl, a na pewno pomożemy :)